Czyszczenie konsoli

Czyszczenie konsol, problemy z konsolą

Wraz z czasem nasi klienci narzekają na głośną pracę konsol.  Wentylator zaczyna osiągać coraz to wyższe obroty, co powoduje głośniejszą pracę sprzętu. Są oczywiście nowe tytuły, które powodują taką głośną pracę konsoli. Taka sytuacja jest normalna ale warto zwrócić uwagę na fakt że występuje tylko w niektórych grach na konsole.

Kolejną sprawą jest to, aby obserwować i słuchać – więc jeśli widzisz różnicę w zachowaniu konsoli w perspektywie czasu, musisz reagować i nie warto bagatelizować problemu. Awarie często zaczynają się niedługo po okresie gwarancyjnym – głośna praca wentylatora, wyłączająca się konsola po pewnym czasie grania. Są to charakterystyczne objawy przegrzewania się konsoli – jest to najwyższy czas na dostarczenie do nas jej na czyszczenie i konserwację.

Samo czyszczenie i konserwacja nie są drogą usługą, dlatego warto zainwestować niewielką kwotę – patrząc na wartość samej konsoli lub koszty jakie będziemy musieli ponieść kiedy ulegnie ona uszkodzeniu. Nie ignorujmy już pierwszych sygnałów naszego sprzętu, informujących że dzieje się z nim coś niedobrego.