Serwis laptopów Sony Vaio

Posiadasz uszkodzony notebook firmy Sony Vaio ? Zapraszamy do naszej firmy. Prowadzimy wyspecjalizowany serwis sprzętów tej firmy.

VAIO jest jedną z podmarek firmy Sony, która specjalizuje się w komputerach przenośnych oraz komputerach all-in-one. Oryginalnie nazwa została stworzona w 1996 roku, a akronim powstał od słów Video Audio Integrated Operation. Logotyp reprezentuje integracje sygnału analogowego (VA w kształcie sinusoidy) oraz cyfrowego (IO to cyfry 1 i 0 symbolizujące system binarny). Z okazji rocznicy marki w 2008 roku zmieniono jednak rozwinięcie akronimu na Visual Audio Intelligence Organizer. Pierwsze komputery pojawiły się na rynku w roku 1997. Była to seria PCG, a pierwszym modelem był PCG-505. Następnie wraz z biegiem lat VAIO rozszerzało swoją ofertę ofertę zdobywając coraz większą liczbę zadowolonych klientów.

W lutym 2014 roku ogłoszono decyzję o transferze biznesu komputerów osobistych na firmę Japan Industrial Partners Inc.

O produktach

Wśród produktów brandowanych marką VAIO znaleźć można laptopy, komputery stacjonarne oraz akcesoria. Wszystkie z nich są produktami typu premium, czyli ich grupą docelową są osoby poszukujące produktów o wysokiej jakości i świetnym designie. Co oczywiście niesie za sobą wyższą cenę sprzętów.

Od połowy roku 2005 firma Sony zrezygnowała z dodawania płyt „Recovery CD” zawierające kopie systemu operacyjnego oraz natywnie instalowanego firmowego oprogramowania, a postanowiła na dysku laptopa wyznaczyć ukrytą partycję systemową zawierającą wszystkie potrzebne pliki. Przy pierwszym uruchomieniu sprzętu właściciel proszony jest jednak o stworzenie takich płyt poprzez program, który nagrywa wszystko automatycznie na wypadek wymiany dysku czy wystąpienia błędu dysku uniemożliwiającego zainstalowanie systemu z ukrytej partycji. Program do nagrywania płyt można uruchomić w dowolnym momencie funkcjonowania systemu.

Z uwagi na brak płyt została także zautomatyzowana procedura instalacji systemu, która ogranicza użytkowników jedynie do otwarcia VAIO Recovery Center i wciśnięcie jednego przycisku.

Systemem instalowanym na komputerach jest Windows firmy Microsoft. W obecnych modelach znaleźć można Windowsa 7 w wersji Starter, Home Premium, Professional oraz Ultimate.

VAIO zaprezentował również pierwszy laptop – VAIO X505 – z klawiaturą chickletową, gdzie klawisze są odizolowane od siebie dając znacznie większy komfort przy pracy. Często ten fakt mylony jest z produktami firmy Apple, którym przypisuje się stworzenie właśnie takiego rozwiązania.

Sony przy produkcji VAIO współpracuje z największymi producentami podzespołów i oprogramowania takimi jak: Intel, AMD, Segate, Samsung, Fujitsu, NVidia czy Realtek.

Laptopy VAIO powstają w fabrykach w Chinach oraz Japonii.
Najbardziej rewolucyjne modele
Jakość tej sekcji jest obniżona przez użyte w nim próżne wyrażenia.
Możesz pomóc, usuwając je z tekstu tej sekcji.
Dokładniejsze informacje o tym, co należy poprawić, być może znajdują się w dyskusji tej sekcji.
Po wyeliminowaniu niedoskonałości prosimy usunąć szablon {{Dopracować}} z kodu tej sekcji.

1997 – pierwsza generacja laptopów VAIO PCG 505 z magnezową obudową. Jak na tamte czasy niezwykle smukły i budzący podziw wykonania i wzornictwa od samego początku.

1998 – VAIO C1, czyli pierwszy subnotebook od Sony. Niebywałe gabaryty – 8,9″, zastosowana kamerka 0.27 MP i bardzo dobrej jakości matryca o rozdzielczości 1024×480 pikseli. Waga około 1 KG. Laptop nie miał sobie równych.

1999 – Komputer stacjonarny VAIO PCV L700, zdobywający w tym samym roku złotą nagrodę za design. Możliwość ułożenia całej maszyny w formie pionowej lub poziomej, a do tego symetryczna obudowa nadawały komputerowi charakteru i nieprzeciętnej atrakcyjności. Po raz pierwszy pomyślano co robić z klawiaturą, która przeszkadzała na biurku kiedy sprzęt był nieużywany – po prostu zrobiono odpowiednie miejsce pod ekranem, tak aby ta weszła bezproblemowo.

2002 – VAIO U1 – najmniejszy, a zarazem najlżejszy komputer osobisty, który zawierał na tamte czasy zainstalowanego Windowsa XP. Unikatowy design, 6,4″ matryca pozwalająca wyświetlić obraz 1024×768 px.

2003 – VAIO X505 w najcieńszym punkcie posiadał niecałe 0.38 cala, czyli niewiele ponad 9,6 milimetra! Warto wspomnieć, że model X505 to jeden z pierwszych modeli z izolowaną klawiaturą na rynku, która zapewnia niebywałą wygodę w pracy.

2006 – VAIO UX – mini komputery z bardzo wydajnymi konfiguracjami. Na tyle małe aby trzymać je w jednej dłoni. Dwie wbudowane kamerki, czytnik linii papilarnych, pełna klawiatura qwerty dostępna po przesunięciu 4.5″ ekranu. To jednak nie ograniczało Sony i udostępniało możliwość podłączenia monitora zewnętrznego do urządzenia.

2009 – VAIO X – Kolejna rewolucja na miarę wszystkich rewolucyjnych produktów Sony. Seria X, która charakteryzowała się niebywałą smukłością bo mierzyła jedyne 14 milimetrów i ważąca tylko 780 gram konstrukcja była nie lada ciekawostką dla wszystkich zainteresowanych mobilnością.

2011 – Sony Tablet S – Pierwszy tablet wprowadzony w ofercie tego producenta. W odróżnieniu od innych sprzętów tej klasy cechował się niezwykłą wygodą pracy z uwagi na wyważoną obudowę w kształcie złożonego magazynu. Oferował także funkcje takie jak pilot do wszystkich urządzeń RTV dzięki wyposażeniu go w moduł podczerwieni oraz możliwość uruchamiania gier z PlayStation z uwagi na certyfikowanie tego urządzenia certyfikatem PlayStation. Tablet był oparty o system Android.