Serwis notebooków Acer

Nasza firma specjalizuje się w naprawie notebooków firmy Acer. Jeżeli masz problem z sprzętem firmy Acer, zapraszamy do naszej firmy.

Acer  – tajwańskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i dystrybucją sprzętu komputerowego dla użytkowników indywidualnych oraz przedsiębiorstw. Czwarty co do wielkości producent komputerów osobistych na świecie (za Lenovo, HP i Dellem). W 2013 roku osiadał ok. 8% udział światowego rynku. Po silnych wzrostach udziału w latach 2005–2010 marka zaczęła znacząco tracić swoją pozycję na globalnym rynku – głównie na rzecz Lenovo.

Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 1976, natomiast od 2000 wydzielona część przedsiębiorstwa oficjalnie zaczęła zajmować się tworzeniem zaawansowanych technicznie i łatwych w użyciu produktów z gamy komputerów przenośnych, stacjonarnych, palmtopów itp. Przedsiębiorstwo w 2005 roku zatrudniało 7800 osób, rozlokowanych po całym świecie i zarobiło przeszło 11,31 mld dolarów[potrzebne źródło].

Acer działa w Polsce od roku 1988, jednakże dopiero w 1996 po otworzeniu głównego biura w Warszawie, zajęło się w szerszym stopniu promowaniem własnych produktów na całym rynku. Z ostatnich danych odnośnie do sprzedaży, przedsiębiorstwo odnotowało w roku 2004 w stosunku do 2003 ponad 178% przyrost sprzedaży, zajmując tym samym trzecią pozycję wśród przedsiębiorstw rozprowadzających notebooki w Polsce[potrzebne źródło]. W 2009 roku firma otworzyła swoje centrum logistyczno-serwisowe we Wrocławiu, które ma obsługiwać całą Europę oraz Afrykę i Bliski Wschód.

W sierpniu 2007 Acer za 710 milionów USD przejął amerykańską markę Gateway Inc[potrzebne źródło]. W styczniu 2008 Acer przejął kontrolę nad 75% firmy Packard Bell[potrzebne źródło]. W 2009 roku Acer przejął takie marki jak: Eten, eMachines oraz 29.9% Olidata[potrzebne źródło].
Związki z Formułą 1

Acer jest jednym ze sponsorów Ferrari. W sezonie 2001 zespół Prost używał w swoich bolidach silnika Ferrari V10 pod szyldem Acera. Acer produkuje również smartfony liquidmini Ferrari Edition[3] oraz netbooki Ferrari One[4].
Produkty

Do podstawowych produktów przedsiębiorstwa zaliczamy następujący sprzęt: